Co w Rowach ...


Serdecznie zapraszamy do spędzenia urlopu w Rowach nad Bałtykiem.

Rowy to bardzo urokliwa mała osada nadmorska, położona wśród lasów sosnowych, na lewym brzegu rzeki Łupawy, która przepływa przez pobliskie jezioro Gardno i tu znajduje ujście do Bałtyku, jednocześnie stanowiąc wejście do portu Rowy. Wspaniałe dzikie, szerokie, piaszczyste plaże jak i bliskie sąsiedztwo i niepowtarzalny klimat Słowińskiego Parku Narodowego tworzą wspaniałe doskonałe warunki do wypoczynku.

Podczas spaceru po Rowach nie sposób nie zauważyć domów krytych strzechą, z murami "pruskimi", podchodzących z początku XIX w. W tym samym okresie został wybudowany jedyny w wiosce kościół, neo-romański gmach ze skał granitowych z dzwonnicą. Wizyta na starym cmentarzu daje pojęcie o historii Rowów. Obecność grobów Holendrów, Szwedów, Hiszpanów, Francuzów oraz Norwegów pozwala przypuszczać, iż dawniej w Rowach znajdował się duży port, do którego przybijały statki z odległych stron. Wpisany na listę UNESCO jako "Światowy Rezerwat Biosfery", Słowiński Park Narodowy stanowi idealny azyl dla wszystkich zmęczonych plażą i spragnionych kontaktu z naturą w jej nieskażonej formie.

Warto wybrać sie na ruchome wydmy, perłę Słowińskiego Parku Narodowego. Ciekawą propozycją jest wycieczka szlakiem latarni morskich, badź zwiedzenie skansenuw Klukach gdzie można poznań dawne kaszubskie tradycje.